Plyn - nejčastější dotazyPlyn - nejčastější dotazy

Zemní plyn - cesta jak topit ekologicky a spolehlivě

Zemní plyn, to je čistá energie, která je šetrná k životnímu prostředí i Vašim plicím. Přináší do domácností komfort nepřetržitě po celý rok a je velmi snadno a efektivně regulovatelná. Kromě zjevných výhod jako je cena, úsporný provoz, či zdraví, Vám zemní plyn nabízí způsob, jak se zapojit do boje proti inverzím a smogu.

Výhody zemního plynu

Cena

Žádný jiný tepelný zdroj neohřeju zásobník vody tak rychle, jako zemní plyn. Výrobci plynových spotřebičů kladou na jejich hospodárnost velký důraz. Moderní kondenzační kotle Vám zaručí nízkou spotřebu, navíc s minimálními nároky na údržbu.

Úsporný provoz

Moderní plynové kotle disponují rychlou a snadnou regulací výkonu, takže spotřebiče spalují zemní plyn pouze tehdy, kdy zákazník teplo skutečně potřebuje. Pro účely vytápění je zemní plyn nejefektivnější variantou ze všech primárních paliv.

Zdraví

Zemní plyn je palivo, jehož využívání pozitivně ovlivňuje životní prostředí. Během spalování zemního plynu totiž nevznikají pevné částice prachu nebo sazí, které způsobují onemocnění plic a dýchacích cest tak jak je to při spalování uhlí v domácnostech.

Víte, že ...

Většinu zplodin v ovzduší vyprodukují domácnosti? Jeden starý kotel na tuhá paliva ročně vyprodukuje v průměru 250 kilogramů prachu, o dalších toxických látkách nemluvě. Spalování uhlí a jiných tuhých paliv negativně ovlivňuje ovzduší a životní prostředí nejen ve svém bezprostředním okolí. Při spalování zemního plynu se uvolňuje o 50 procent emisí CO2 méně, než ve srovnání s hnědým uhlím. Vzhledem k vyšší účinnosti plynových spotřebičů v porovnání se spotřebiči na ostatní paliva je však snížení CO2 ještě vyšší.

Užijte si luxus moderního dodavatele

Zadejte svůj telefon nebo e-mail a my vás komfortně provedeme přechodem ke Kolibříkovi.

Společnost Kolibřík Energie a.s., IČO: 27735001, se sídlem Folknářská 1246/21, 405 02 Děčín bude zpracovávat Vaše osobní údaje pro účely poskytnutí bezplatného poradenství, případně i pro další účely uvedené v informacích o zpracování osobních údajů. Informace o zpracování Vašich osobních údajů jsou k dispozici zde: Informace o zpracování osobních údajů.

Chcete se na něco zeptat?

Kolibřík energie telefon

Zavolejte na

+420 530 300 333

Po - Pá 8.00 - 16.30

Kolibřík energie mail

Napište nám

info@kolibrik-energie.cz