Přidáno dne 28.06.2021

Co jsou to náhradní rodiny a proč je podpořit?

Posláním obecně prospěšné společnosti Náhradní rodiny Ústeckého kraje je poskytovat informace, podporu a pomoc náhradním rodičům, jejich přijatým i vlastním dětem a zájemcům o náhradní rodinnou péči v oblasti sociální, psychologické, výchovné a vzdělávací, právní a volnočasové.

Jak to v Náhradních rodinách Ústeckého kraje funguje?

Cílem náhradních rodin je zlepšit podmínky pro výkon pěstounské péče v rodinách, tak aby svěřené děti mohly prožívat šťastné a spokojené dětství, následně pomoci svěřeným dětem osamostatnit se. Dalším cílem je získat nové zájemce o náhradní rodičovství.

Proč se náhradní rodiny rozhodly spojit s novým komunitním dodavatelem energií Kolibřík energie a vytvořily s ním společný projekt Energie opuštěným dětem?

“Je úžasné, krásné a překvapující, že se úspěšná firma rozhodla podporovat naši malou, ale o to víc nadšenou a vstřícnou organizaci pomáhající pěstounským a osvojitelským rodinám. Jsou to srdcaři stejně jako my. Na spolupráci se velmi těšíme. Svým příspěvkem lidé pomohou opuštěným dětem najít domov. Náhradním rodičům umožní podporu, aby toto své velké poslání zvládli. Každá protočená kilowatthodina se počítá,” říká ředitel Náhradních rodin Ústeckého kraje Ivo Kraus.

Na co peníze od Kolibříka náhradní rodiny využijí?

Poradny, kluby a edukace, to jsou tři oblasti, kam peníze od Kolibříka energie poputují. Náhradní rodiny z Ústeckého kraje organizují vzdělávání pro pěstouny ve spolupráci s místními odborníky. Edukace se týká témat jako je: měnící se péče o dítě v různých fázích vývoje rodiny v souvislosti s měnícími se potřebami v průběhu vývoje dítěte, problém nenaplněného očekávání, prevence konfliktů a nedorozumění, problematika partnerských vztahů, vliv individuálních zvyklostí v rodině na vývoj vztahů s dítětem v pěstounské péči, krize rodiny a rodičovství, řešení problémových situací a krizí způsobených rizikovým chováním dětí a další.

Chcete se o náhradních rodinách dozvědět více?

Navštivte naše webové stránky.

Jak mohu podpořit náhradní rodiny?

Je to velmi jednoduché. Tím, že přejdete k dodavateli energií Kolibřík energie ušetříte náklady ve vlastní domácnosti, protože dlouhodobě garantujeme nižší ceny než naši konkurenti, a navíc pouhým odběrem energií od Kolibříka automaticky podpoříte projekt, který si vyberete, v tomto případě tedy Energie opuštěným dětem. Z každé Vaší spotřebované megawatthodiny půjde 50 Kč našeho zisku náhradním rodinám.

Ke Kolibříkovi je možné přejít 100 % online, ale pokud byste raději, abychom Vám s připojením bezplatně pomohli, stačí nám zanechat kontakt a my Vám rádi pomůžeme.

Kompletní ceníky a dokumenty naleznete ZDE. Podpořit komunitu můžete také sdílením na Facebooku nebo Instagramu.

Jak bude probíhat změna dodavatele?

Obavy mít nemusíte, dodávky od Kolibříka zahájíme přesně od data, které navazuje na ukončení Vaší stávající smlouvy. Kompletní informace, jak bude probíhat změna dodavatele a zahájení dodávek energií naleznete ZDE.

Powered by Froala Editor

Chcete spočítat přesnou výši ceny za váš odběr energií a částku, kterou podpoříte komunitu?

Nahrajte zde do odkazu Vaši fakturu za energie a my vám zašleme přesný výpočet úspory a podpory do 24 hodin.

Užijte si luxus moderního dodavatele

Zadejte svůj telefon nebo e-mail a my vás komfortně provedeme přechodem ke Kolibříkovi.

Společnost Kolibřík Energie a.s., IČO: 27735001, se sídlem Folknářská 1246/21, 405 02 Děčín bude zpracovávat Vaše osobní údaje pro účely poskytnutí bezplatného poradenství, případně i pro další účely uvedené v informacích o zpracování osobních údajů. Informace o zpracování Vašich osobních údajů jsou k dispozici zde: Informace o zpracování osobních údajů.
Příběhy srdcařů

Doporučení klientů

Do Czech Dance Energy jsem se zapojila kvůli přechodu na zelenou energii a podpoře taneční komunity. Levnější energie byla příjemným zjištěním a třešničkou na dortu. Podpora taneční organizace, která je v tomto covidovém období ve velmi komplikované situaci, mi přišla víc než smysluplná.

Monika - Vyškov

Do projektu Energie Nové sítě jsem se zapojil proto, abych podpořil kulturu v regionech ČR a zároveň přešel na zelenou energii za výhodných podmínek. Žiji v Praze, ale pocházím z malého města na Vysočině. Rozdíl v přístupu ke kultuře je zde propastný.

Petr - Praha

Do Energie pro změnu jsem se zapojil, protože je to skvělý způsob, jak netradičně podpořit smysluplné projekty. Získal jsem elektrickou energii a plyn za slušnou cenu, ze které se navíc generují prostředky ve prospěch potřebných.

Leoš - Havířov

Mým hlavním motivem zapojení do Czech Dance Energy je uspořit a zároveň podpořit projekt, kterého je součástí má vnučka. Můžu se tak podílet na jejím vývoji, a to je pro mě přínosem. Nikdy jsem sám od sebe nikoho pravidelně nepodporoval, i když jsem o tom hodně krát přemýšlel a teď jsem získal oboje.

Daniel - Bítovčice

V první řadě osobně velmi obdivuji všechny, kteří v dnešní době myslí také na opuštěné děti a snaží se jim dát domov. Pokud je možnost přispívat z nějaké služby, kterou všichni i tak odebíráme a vytvářet finance na dobrou věc, nevidím důvod, proč tuto možnost nevyužít a opuštěné děti podpořit.

Martina - Varnsdorf

Chcete se na něco zeptat?

Kolibřík energie telefon

Zavolejte na

+420 530 300 333

Po - Pá 7.30 - 17.00

Kolibřík energie mail

Napište nám

info@kolibrik-energie.cz