Přidáno dne 16.06.2021

Co je to Nová síť a proč ji podpořit?

Organizace Nová síť podporuje živé umění a spolupráci v kultuře například mezi jednotlivými divadly, performery či kulturními centry napříč republikou. Ve světě se jedná o ojedinělý projekt.

Jak to v Nové síti funguje?

Nová síť se stará o živou kulturu a poskytuje jí servis, který je potřeba. Například konzultace, poradenství, financování, komunikace… Stará se také ale o stejnojmenný network Nová síť, což je platforma, která sdružuje desítky organizací nebo divadel po celé České republice, ale i jednotlivce, které komunikují kulturu navenek skrz divadlo nebo tanec, a snaží se zlepšovat občanskou společnost nebo místo, ve kterém žijí prostřednictvím kultury. A to už téměř 18 let. Nová síť také pomáhá čerstvým absolventům uměleckých škol, jak nastartovat například svoji kariéru.

Proč se Nová síť rozhodla spojit s novým komunitním dodavatelem energií Kolibřík energie a vytvořila s ním společný projekt Energie Nové sítě?

“Chceme, aby si kulturní organizace uvědomily, že si nemusí pouze zažádat o grant a čekat, až ho dostanou. Je fajn v lidech, kteří mají rádi kulturu, vzbudit to, že mohou bezbolestnou formou podpořit věc, kterou mají rádi. A poněvadž se za některé věci v moderní společnosti prostě platit musí, a to jsou třeba energie, je skvělé je odebírat od někoho, kdo mi je dá za lepší ceny. A když už za to platím, část peněz dát na bohulibou věc. Je to vlastně takový bezbolestný vztah, který v lidech vzbuzuje pocit filantropie, nebo toho, že můžu něčemu pomoci, mít z toho dobrý pocit, a vlastně mě to ani moc nestojí, když to řeknu lidově,” říká vedoucí Nové sítě Adriana Světlíková.

Na co peníze od Kolibříka Nová síť využije?

Pomůže s financováním lidem, kteří začínají a jsou na úplném startu. Začátky v živém umění jsou hodně těžké a tito absolventi potřebují dostat první impulz. A pak jsou tady lidé, kteří v živém umění paradoxně fungují dlouho a mají renomované a skvělé projekty, ale potřebují se posunout dál. Je strašně těžké vystoupit ze zajetých kolejí. Mimo to bychom také chtěli upevnit síťování v regionech a se zahraničím. Rovněž podpoříme živé akce v jednotlivých regionech.

Chcete se o Nové síti dozvědět více?

Navštivte naše webové stránky nebo Facebook.

Jak mohu podpořit Novou síť?

Je to velmi jednoduché. Tím, že přejdete k dodavateli energií Kolibřík energie ušetříte náklady ve vlastní domácnosti, protože dlouhodobě garantujeme nižší ceny než naši konkurenti, a navíc pouhým odběrem energií od Kolibříka automaticky podpoříte projekt, který si vyberete, v tomto případě tedy Energie Nové sítě. Z každé Vaší spotřebované megawatthodiny půjde 100 Kč našeho zisku Nové síti.

Ke Kolibříkovi je možné přejít 100 % online, ale pokud byste raději, abychom Vám s připojením bezplatně pomohli, stačí nám zanechat kontakt a my Vám rádi pomůžeme.

Kompletní ceníky a dokumenty naleznete ZDE. Podpořit komunitu můžete také sdílením na Facebooku nebo Instagramu.

Jak bude probíhat změna dodavatele?

Obavy mít nemusíte, dodávky od Kolibříka zahájíme přesně od data, které navazuje na ukončení Vaší stávající smlouvy. Kompletní informace, jak bude probíhat změna dodavatele a zahájení dodávek energií naleznete ZDE.

Powered by Froala Editor

Chcete spočítat přesnou výši ceny za váš odběr energií a částku, kterou podpoříte komunitu?

Nahrajte zde do odkazu Vaši fakturu za energie a my vám zašleme přesný výpočet úspory a podpory do 24 hodin.

Užijte si luxus moderního dodavatele

Zadejte svůj telefon nebo e-mail a my vás komfortně provedeme přechodem ke Kolibříkovi.

Společnost Kolibřík Energie a.s., IČO: 27735001, se sídlem Folknářská 1246/21, 405 02 Děčín bude zpracovávat Vaše osobní údaje pro účely poskytnutí bezplatného poradenství, případně i pro další účely uvedené v informacích o zpracování osobních údajů. Informace o zpracování Vašich osobních údajů jsou k dispozici zde: Informace o zpracování osobních údajů.
Příběhy srdcařů

Doporučení klientů

Do Czech Dance Energy jsem se zapojila kvůli přechodu na zelenou energii a podpoře taneční komunity. Levnější energie byla příjemným zjištěním a třešničkou na dortu. Podpora taneční organizace, která je v tomto covidovém období ve velmi komplikované situaci, mi přišla víc než smysluplná.

Monika - Vyškov

Do projektu Energie Nové sítě jsem se zapojil proto, abych podpořil kulturu v regionech ČR a zároveň přešel na zelenou energii za výhodných podmínek. Žiji v Praze, ale pocházím z malého města na Vysočině. Rozdíl v přístupu ke kultuře je zde propastný.

Petr - Praha

Do Energie pro změnu jsem se zapojil, protože je to skvělý způsob, jak netradičně podpořit smysluplné projekty. Získal jsem elektrickou energii a plyn za slušnou cenu, ze které se navíc generují prostředky ve prospěch potřebných.

Leoš - Havířov

Mým hlavním motivem zapojení do Czech Dance Energy je uspořit a zároveň podpořit projekt, kterého je součástí má vnučka. Můžu se tak podílet na jejím vývoji, a to je pro mě přínosem. Nikdy jsem sám od sebe nikoho pravidelně nepodporoval, i když jsem o tom hodně krát přemýšlel a teď jsem získal oboje.

Daniel - Bítovčice

V první řadě osobně velmi obdivuji všechny, kteří v dnešní době myslí také na opuštěné děti a snaží se jim dát domov. Pokud je možnost přispívat z nějaké služby, kterou všichni i tak odebíráme a vytvářet finance na dobrou věc, nevidím důvod, proč tuto možnost nevyužít a opuštěné děti podpořit.

Martina - Varnsdorf

Chcete se na něco zeptat?

Kolibřík energie telefon

Zavolejte na

+420 530 300 333

Po - Pá 7.30 - 17.00

Kolibřík energie mail

Napište nám

info@kolibrik-energie.cz