Dodávka elektřiny a plynu domácnostem

Kalkulačka

Kalkulačka úspor Vám vyčíslí kvalifikovanou úsporu.Pro bližší informace vyplňte formulář nebo volejte 516 777 999. Získáte detailní vyčíslení úspory, smlouvu.

Poptávka služby online

Průběh změny dodavatele

 1. Vyřídíme veškeré náležitosti spojené se změnou dodavatele zdarma za Vás.
 2. Ukončíme smluvní vztah s původním dodavatelem.
 3. Komunikujeme s provozovatelem distribuční sítě.
 4. Nahlásíme změnu u Operátora Trhu s Energiemi.
 5. Informujeme Vás o celém průběhu zajištění dodávky i po celou dobu dodávky.

  Podrobný postup změny dodavatele


 6. Vyřídíme:

  Přechod k novému dodavateli je velmi jednoduchý. Veškeré formality spojené se změnou dodavatele energií vyřídíme za Vás, samozřejmě ZDARMA a bez jakéhokoliv přerušení dodávky energií. Elektroměr a plynoměr Vám zůstane stejný a faktury Vám budou chodit ve stejném období – v tomto se nic nemění. Stejně tak zůstává stejný distributor zemního plynu resp. elektrické energie (to jsou Ti, co dělají např. odečty, řeší výměny elektroměrů nebo plynoměrů nebo řešíte např. poruchu.

  Ukončíme:

  Na základě smluvní dokumentace vypovíme Váš stávající smluvní vztah. Zajistíme plynulý přechod k naší společnosti podle zákona a příslušných pravidel.

  V tento okamžik Vám pravděpodobně bude volat Váš stávající dodavatel s nějakou nabídkou, která nemusí být vždy nejvýhodnější, a hlavně někteří dodavatelé používají tzv. ústní nahrávané souhlasy, takže nevědomky můžete dát souhlas s prodloužením smlouvy – v případě, že Vás bude stávající dodavatel kontaktovat, doporučujeme pouze komunikaci e-mailem nebo písemně a hlavně si dávat pozor na slovo ANO. V těchto případech Vám poskytneme rady, doporučení, součinnost, spolupráci a nabízíme přímé zastupování.

  Po obdržení akceptace výpovědi od stávajícího dodavatele Vás budeme informovat o schváleném termínu připojení.

  Nahlásíme:

  Nahlásíme veškeré změny u Operátora Trhu s Energiemi a provozovateli distribuční soustavy.

  Před připojením Vám zašleme zálohový kalendář, abyste věděli, kam platit zálohy za energie a pod jakým variabilním symbolem.

  V den připojení (nebo den předtím) nám prosím nahlaste stav plynoměru a elektroměru, aby Vaše faktura se stávajícím dodavatelem byla ukončena se správnými údaji o spotřebě a nikoliv odhadem podle typového diagramu dodávky.

  Pokud k naší společnosti budete připojen před zimním obdobím a faktury Vám standardně chodí v první polovině roku je možné, že na první faktuře kvůli topnému období budete mít nedoplatek – počítejte s touto možností, s největší pravděpodobností totiž dostanete od původního dodavatele přeplatek, protože se netopilo a ten si uschovejte do doby vystavení první faktury, která nemusí být za celý rok.

  Informujeme:

  Vždy Vás informujeme o všech změnách. Naši konzultanti Vás vyrozumí prostřednictvím telefonu, e-mailu, dopisu, SMSky, internetu.

  Ceníky a smluvní dokumentace

  Ceníky a smluvní dokumentace ke stažení zde.

  Informace o právech zákazníka

  Respektujeme a podporujeme práva zákazníků Kolibřík energie, a.s. V případě, že o tom nejste přesvědčeni, zavolejte nám na zákaznickou linku Kolibřík energie, a.s. 516 777 999, případně nám napište e-mailem na: info@kolibrik-energie.cz.


  Zásady zpracování osobních údajů GDPR naleznete zde , informace o cookies zde a informace pro spotřebitele zde.

  Instituce, které dohlížejí na dodržování pravidel energetického trhu

  Energetický regulační úřad   

       

  Ministerstvo průmyslu a obchodu  

       

  Státní energetická inspekce

  Masarykovo náměstí 5
  586 01 Jihlava
  E-mail:  eru@eru.cz
  Telefon:  564 578 666

   

  Na Františku 32
  110 15 Praha 1
  E-mail: posta@mpo.cz
  Telefon:  224 851 111

   

  Gorazova 24
  120 Praha2
  E-mail: posta@sei.gov.cz
  Telefon: 224 907 340

   

  Kontrolní seznam evropského spotřebitele energie

  Kontrolní seznam evropského spotřebitele energie zveřejněný v souladu s § 61 odst. 2 písm. l) zákona č. 458/2000 Sb. o podmínkách podnikání a o výkonu státní správy v energetických odvětvích a o změně některých zákonů (energetický zákon), v aktuálním znění. V tomto seznamu najdete informace a rady ze světa energií.